Başbakan ve Bakanlardan Kutlama Telgrafı

Başbakan ve Bakanlardan Kutlama Telgrafı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vali Halil İbrahim Daşöz tarafından başlatılan “251 Bin Dev Öğrenci” projesi kapsamında öğrencilerin öncülüğünde Akhisar Belediyesi ile ortaklaşa temeli atılan Dev Öğrenci Amfitiyatrosu’nun temel atma törenine kutlama telgrafı gönderdi.
Temel atma törenine kutlama telgrafı gönderen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Manisa Milletvekilleri kutlama telgrafı gönderdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği kutlama telgrafında şu ifadelere yer verdi: ‘251 bin Dev öğprenci projesi kapsamında Dev öğrenci Anfitiyatrosu temel atma törenine nazik davetiniz için teşekkür ederim. Daha verimli ve kapsamlı olanaklarla öğrencilerimizin her türlü isteğine cevap olacak projenizi canı gönülden tebrik ediyorum. Temeli atılan anfitiyatronun en kısa süre içerisinde bitirilip hizmete girmesi temennisiyle hayırlı olmasını diliyor, size şahsınızda değerli davetlilere en içten selamlarımı sunuyorum.’
Recep Tayyip ERDOĞAN

13 Ekim 2011 tarihinde başlayan 251 Bin Dev Öğrenci projesi kapsamında dev öğrencilerin ilk eserleri olan Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi bahçesinde Planetaryum ve Gözlem Evi inşaatının devam etmesinin ardından, ikinci eserleri Manisa Fen Lisesi Bahçesine 251 Bin Dev Öğrenci Planetaryum, Gözlemevi ve Konferans Salonu’nun temeli atıldı. Proje kapsamında dev öğrencilerin 3. Eserleri, temeli atılan Akhisar Gölet ve Sağlıklı Yaşam alanındaki Dev Öğrenci Amfitiyatro’su oldu.