Dev Öğrenci Amfitiyatrosu Temeli Akhisarda Atıldı

Dev Öğrenci Amfitiyatrosu Temeli Akhisarda Atıldı

Projemizin üçüncü büyük eseri ‘251 Bin Dev Öğrenci Amfi Tiyatrosu’nun temeli 13 Aralık 2012 Perşembe günü atıldı.

Hüsnü Kahraman Kültür Parkı ve Sağlıklı Gölet Alanı’nda gerçekleştirilen temel atma törenine; Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ, Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus ÇETİN, Akhisar Kaymakamı Kamil KÖTEN, Manisa Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Selim KURT, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Reşat PALAZ, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman MERMER, Akhisar Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Akhisar Belediye Başkanı Salih HIZLI, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir ŞAHİNER, Şair-Ressam Nazlı İlknur ÇIDAM, Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Osman Karataş, Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yasin KÜÇÜK, Amasya Okul Müdürümüz Tuba ÇELİK, Amasyalı Dev Öğrencimiz Elif Nur ALP, Altın Kalpli Akhisarlı hayırseverlerimiz, çok sayıda protokol üyeleri, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, Dev Yürekli öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Akhisarlı 27 Bin Öğrenci adına Dev Öğrencimiz Meltem Gürdük ve 65 Bin dev öğrenci adına Amasyalı Dev Yürekli Öğrencimiz Elif Nur ALP birer konuşma yaptılar.

Konuşmanın ardından Türk Hava Kurumu Akhisar Şubesi tarafından organize edilen paramotor gösterisi büyük ilgi gördü. Daha sonra öğretmenlerimizin oluşturduğu koro, mini bir konser verdi. Konserin ardından Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ, Akhisar Kaymakamı Kamil KÖTEN ve Belediye Başkanı Salih HIZLI da birer konuşma yaptı.

Programda Konuşma yapan Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ konuşmasından önce konseri gerçekleştirilen öğretmenlere çiçek takdiminde bulundu. Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ, “Bugün burada konuşma düzeni alışılmıştan faklıdır. Değerli kaymakamımız ve belediye başkanımızla aramızda konuştuk dedik ki bugün sadece öğrenciler konuşacak. Ben de şimdi buna açıklık getirmek amacıyla konuşuyorum. . Bir kere bu zarif davranışlarından dolayı değerli kaymakamımıza ve belediye başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Dev öğrenciler bugünü doya doya yaşasınlar ve hissetsinler diyorum. Bugün onların günü” dedi.

Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ’ün isteği üzerine konuşma yapan Akhisar Kaymakamı Kamil KÖTEN ve Belediye Başkanı Salih HIZLI’da duyu ve düşüncelerini dile getirdi.

Konuşma merasiminin ardından Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ ve Dev Öğrenciler ‘251 Bin Dev Öğrenci Amfi Tiyatrosu’ nun temeline ilk betonu dökerek temel atma törenini gerçekleştirdi.

Temel atma töreninin ardından Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen pilav-ayran ve ballı lokma dağıtımı yapıldı.

3 bin kişilik ve 2 bin 588 metrekare oturma alanına sahip anfitiyatronun içinde 12 adet dükkan bulunuyor. 5 Eylül’de yapım çalışmalarına başlanılan Anfitiyatro’nun 12 Nisan 2015′de bitmesi planlanırken, toplam 1 milyon 641 bin TL’ye mal olacağı bildirildi.